solidworks software

نرم افزار Solidworks عمدتا در طراحی مدل های صنعتی استفاده می شود. قابلیت های زیاد این نرم افزار باعث شده تا بتوان از آن برای طراحی مکانیزم های حرکتی بسیار بهینه باشد.
کاربرد Solidworks وابسته به استفاده از امواج و الگوریتم های NURBS است. برعکس نرم افزارهای دیگر، در سالیدورکس به هیچ عنوان از mesh که سطوح صاف با ظاهر منحنی هستند استفاده نمی شود، بلکه الگریتم نوربز با گرفتن زاویه های هر سطح یک منحنی کاملا صاف برای شما ایجاد می کند. ابزارهای سالیدورکس به کاربران این اجازه را می دهد که سطح دقت بالاتری نسبت به نرم افزارهای دیگر داشته باشند. به جای مدل سازی چند ضلعی، این نرم افزار از طراحی های چند بعدی استفاده می کند که اندازه گیری و تغییر سایز اجسام را دقیق تر می کند. با سیستمی برگرفته از این عناصر گرفتن خروجی سریع تر، آسان تر، و حتی سبک تر شده است. ولی در این سیستم خلق مدل های ارگانیک (مانند صورت) بسیار پیچیده است. همچنین وارد کردن فایل ها به فرمت wave-based محدود شده است. (iges, .step.)
خوشبختانه Solidworks قابلیت گرفتن خروجی STL با دقت بالا را داراست. این گزینه به کاربران اجازه می دهد تا مدل ساخته شده خود را با در نظر گرفتن قوانین لازم برای پرینت سه بعدی آماده کنند.

آموزش نرم افزار

solidworksآموزشآموزش طراحیآموزش نرم افزارسالیدورکسنرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.